TOZSUZ PARKE CİLASI MUĞLA BODRUM

TOZSUZ PARKE CİLASI MUĞLA BODRUM

 TOZSUZ PARKE CİLASI-SİSTRE CİLA  MUĞLA BODRUM

TOZSUZ  PARKE CİLASI bodrum

UZAYAHSAP MUĞLA ‘NIN BODRUM İLÇESİNDE tozsuz parke cilası-sistre cila  yapıyoruz.90’lı yıllarda tozsuz sistre cila –parke cilası yaptırmak maliyetli ve sıkıntılı bir süreçti. Çünkü makinelerin toz emiş gücü zayıftı.  Bu nedenle konutların duvarları, tavanları ve bütün eşyalar toz içinde kalırdı.  Buda konutların zımpara yapıldıktan sonra tekrar boyanmasını gerektirdiği için daha maliyetli oluyordu. Bundan dolayı sistre cila yaptırmak insanların korkulu rüyasıydı. İnsanlar ahşap parkeyi çok sevseler de bu maliyetli ve zorlu süreçlerden dolayı alternatif ürün arama yollarına başvurmuştur. Yapay parkelerin hayatımıza girmiş ve insanların popüler ürünü haline gelmiştir. Yapay parkeleri tek kullanımlıktır ve içinde bulunan kimyasallar nedeniyle insan sağlığını etkilemektedir. UZAY AHSAP  MUĞLA ‘NIN BODRUM İLÇESİNDEk “Ahşap Aşktır” sloganıyla modern makineler kullanarak tozsuz parke cilası yapmaktayız. Ağaç işleme fuarlarına katılarak daha üstün kalitede parke  cilası yapan ekipmanları envanterimize katıyoruz. İnsanların ahşaba yönelmesine katkı sağlıyoruz.  

AHŞAP PARKELERİN İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLERİ 

Ahşap parkeler, ormandan kesilip işlenerek kullanımınıza sunulmuştur. Unesco’nun yaptığı araştırmalar sonucu evinde ahşap olan insanların daha kaliteli bir hayat geçirdiği gözlemlenmiştir.  

TOZSUZ PARKE CİLASI NEDEN YAPILMALI? 

Ahşap parkeler de insanlar gibi yaşar ve yaşlanır.  Bu nedenle onların da bakımlarının belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. UZAYAHSAP MUĞLA ‘NIN BODRUM İLÇESİNDE tozsuz sistre cila –parke cilası  hizmeti vermekteyiz. 

TOZSUZ  PARKE CİLASI NASIL YAPILIR? 

Sistre cila yapılacak parkelerin zımparalanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır; 

  1. Ahşabın cinsini kontrol ederek zımpara kalınlığı ona göre seçilmelidir. Her ağaç cinsi farklı kalınlıktaki zımparalarla zımparalanmalıdır. 
  2. Zımparaya başlanmadan önce ahşap parkelerde güve olup olmadığı, kurt olup olmadığı kontrol edilmeli, eğer güve veya kurt varsa ilaçlama yapılması gerekmektedir. Düzenli tozsuz sistre cila-parke cilası yapılan parkelerde güve ve ağaç kurdu oluşması imkansızdır. 
  3. Zımparaya yapılmaya başlamadan önce varsa parkelerin değişmesi gerekenler değiştirilmeli ondan sonra zımpara işlemine geçilmelidir. Tozsuz sistre cila-parke cilası işleminde 4 kat zımparalama işlemi uygulanılır (40-60-80-120) 40 numara zımpara yapılmasının amacı eski yıpranmış cilayı parkenin üzerinden çıkartmaktır. 60 numara zımpara kullanılmasının amacı yüzeyin tesviye alınması içindir.  80 numara zımpara ince kum zımparadır.  Bunun yapılma amacı parkenin yüzeyinin pürüzsüz hale getirilmesi içindir.  120 numara zımpara kullanmadan önce 80 numara zımparayla elde edilen ahşap tozu vernik yardımıyla macun haline getirilir ve parkenin aralarına çekilerek 24 saat kurumaya bırakılır. En son aşama 120 numara zımpara aşamasıdır. 120 numara zımpara macun kalıntılarının alınıp yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılır. UZAY AHSAP  MUĞLA BODRUM VE Türkiye’nin bütün illerinde TOZSUZ PARKE CİLASII yapmaktadır. Sizde tozsuz parke cilası yaptırmaya kara verdiyseniz bizimle irtibata geçmeden kararınızı vermeyin.UZAY AHŞAP ‘MUĞLA ‘NIN BODRUM İLÇESİNDE “AHŞAP AŞKTIR” sloganıyla profesyonel  TOZSUZ PARKE CİLASI yapıyoruz.                                                                                                                                                           

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yapılır.

Whatsapp Icon Whatsapp Phone Icon İletişime Geç