TOZSUZ SİSTRE CİLA-PARKE CİLASI

TOZSUZ SİSTRE CİLA-PARKE CİLASI

UZAY AHŞAP:TOZSUZ SİSTRE CİLA PARKE CİLASI

 

                                                     TOZSUZ SİSTRE CİLA- PARKE CİLASI 

UZAYAHSAP tozsuz sistre cila-parke cilası yapıyoruz.90’lı yıllarda tozsuz sistre cila –parke cilası yaptırmak maliyetli ve sıkıntılı bir süreçti. Çünkü makinelerin toz emiş gücü zayıftı. Bu nedenle konutların duvarları, tavanları ve bütün eşyalar toz içinde kalırdı. Buda konutların zımpara yapıldıktan sonra tekrar boyanmasını gerektirdiği için daha maliyetli oluyordu. Bundan dolayı sistre cila yaptırmak insanların korkulu rüyasıydı. İnsanlar ahşap parkeyi çok sevseler de bu maliyetli ve zorlu süreçlerden dolayı alternatif ürün arama yollarına başvurmuştur. Yapay parkelerin hayatımıza girmiş ve insanların popüler ürünü haline gelmiştir. Yapay parkeleri tek kullanımlıktır ve içinde bulunan kimyasallar nedeniyle insan sağlığını etkilemektedir. UZAY AHSAP  olarak “Ahşap Aşktır” sloganıyla modern makineler kullanarak tozsuz sistre cila-parke cilası yapmaktayız. Ağaç işleme fuarlarına katılarak daha üstün kalitede parke sistresi – parke cilası yapan ekipmanları envanterimize katıyoruz. İnsanların ahşaba yönelmesine katkı sağlıyoruz.  

AHŞAP PARKELERİN İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLERİ 

Ahşap parkeler, ormandan kesilip işlenerek kullanımınıza sunulmuştur. Hepimizin bilmesi gereken ahşap parkelerin kesilip, işlenip parke haline getirilmiş olması, bizimle nefes alması, üzülmesi, stres olması ve bizimle yaşamaya devam etmektedir. Unesco’nun yaptığı araştırmalar sonucu evinde ahşap olan insanların daha kaliteli bir hayat geçirdiği gözlemlenmiştir.  

TOZSUZ SİSTRE CİLA-PARKE CİLASI NEDEN YAPILMALI? 

Ahşap parkeler de insanlar gibi yaşar ve yaşlanır. Bu nedenle onların da bakımlarının belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Nasıl ki insanların düzenli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyuyorsa.ahşap parkelerinde düzenli aralıklarla bakımları yapılması gerekmektedir. Bütün illerde UZAYAHSAP tozsuz sistre cila –parke cilası hizmeti vermekteyiz. 

TOZSUZ SİSTRE CİLA- PARKE CİLASI NASIL YAPILIR? 

Sistre cila yapılacak parkelerin zımparalanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır; 

  1. Ahşabın cinsini kontrol ederek zımpara kalınlığı ona göre seçilmelidir. Her ağaç cinsi farklı kalınlıktaki zımparalarla zımparalanmalıdır.
  2. Zımparaya başlanmadan önce ahşap parkelerde güve olup olmadığı, kurt olup olmadığı kontrol edilmeli, eğer güve veya kurt varsa ilaçlama yapılması gerekmektedir. Düzenli tozsuz sistre cila-parke cilası yapılan parkelerde güve ve ağaç kurdu oluşması imkansızdır. 
  3. Zımparaya yapılmaya başlamadan önce varsa parkelerin değişmesi gerekenler değiştirilmeli ondan sonra zımpara işlemine geçilmelidir. Tozsuz sistre cila-parke cilası işleminde 4 kat zımparalama işlemi uygulanılır (40-60-80-120) 40 numara zımpara yapılmasının amacı eski yıpranmış cilayı parkenin üzerinden çıkartmaktır. 60 numara zımpara kullanılmasının amacı yüzeyin tesviye alınması içindir. 80 numara zımpara ince kum zımparadır. Bunun yapılma amacı parkenin yüzeyinin pürüzsüz hale getirilmesi içindir. 120 numara zımpara kullanmadan önce 80 numara zımparayla elde edilen ahşap tozu vernik yardımıyla macun haline getirilir ve parkenin aralarına çekilerek 24 saat kurumaya bırakılır. En son aşama 120 numara zımpara aşamasıdır. 120 numara zımpara macun kalıntılarının alınıp yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılır. UZAY AHSAP Türkiye’nin bütün illerinde TOZSUZ SİSTRE CİLA-PARKE CİLASI yapmaktadır. Sizde tozsuz sistre cila-parke cilası yaptırmaya kara verdiyseniz bizimle irtibata geçmeden kararınızı vermeyin. “AHŞAP AŞKTIR” sloganıyla profesyonel TOZSUZ SİSTRE CİLA- PARKE CİLASI yapıyoruz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yapılır.

Whatsapp Icon Whatsapp Phone Icon İletişime Geç