SPOR SALONU BAKIM SİSTRE CİLA

SPOR SALONU BAKIM SİSTRE CİLA

UZAY AHŞAP:SPOR SALONU BAKIM SİSTRE CİLA                                                  

SPOR SALONU BAKIM SİSTRE CİLA 

Uzay Ahşap profesyonel spor salonu bakım , sistre , cila yapıyoruz. 

Spor salonlarının bakım ve sistre cila işlemi konutlara oranla daha sık yapılması gerekmektedir. Bunun sebebi yoğun bir şekilde spor müsabakaları düzenlendiğinden sporcuların yaralanmaların önüne geçilmesi için düzenli bir şekilde bakım, sistre ,cila işlemleri yapılması gerekmektedir .Spor salonlarında kullanılan doğal ahşap parkeler mevsim değişikliklerine göre genleşmeler, çatlamalar ve kıymık oluşmaktadır ,bu sebepler sporcularda vücutlarında ezilme ve kesik oluşturacağından spor salonlarının bakım, sistre ,cila işlemleri kontrollü bir şekilde profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir. 

SPOR SALONLARINDA AHŞAP PARKE UYGULAMASI ve NEDEN UYGULANDIĞI ? 

Spor salonlarında ahşap parke uygulamadan önce zeminin kontrol edilerek akıllı şap atılarak gönyeye alınması gerekmektedir. Şap işlemi bittikten sonra ızgaraya geçirmelidir. Parkenin altına ızgara kullanılması mecburidir. Çeşitli ızgara kullanım teknikleri vardır bunlardan bazıları kirişli sistem ve elastik sistem yöntemlerinden bazılarıdır. Izgara yapılmadan bütün alana nem bariyer uygulaması yapılması gerekmektedir ondan sonra ızgara yapılıp parke döşenmelidir. Spor salonlarında ızgara sistemiyle parke kullanılma sebebi sporcuların düştüğünde zeminin esnemesinden dolayı sakatlanmalar yaşanmamaktadır.  

SPOR SALONU BAKIM SİSTRE CİLA NASIL YAPILIR ? 

Öncelikle parkelerin kontrol edilerek değişmesi gereken parkelerin değişimi sağlanarak zımpara işlemine geçilmelidir. Spor salonlarının zımparalamada kullanılan makineler alman malı lögler hummel paletli makine ve lögler trio makineler ile yapılması gerekmektedir , bunun sebebi bu makinelerin kusursuz hatasız zımpara yaptığından dolayı spor salonlarında bu makineler kullanılması gerekmektedir. Uzay Ahşap olarak sporcularımızı önemsiyoruz . Bu nedenle her yıl düzenli olarak kendi sektörümüzdeki makine fuarlarına katılıyoruz yeni üretilen bir makine varsa kendi envanterimize katıyoruz bundan dolayı Uzay Ahşap olarak Türkiye’nin bütün illerinde profesyonel spor salonu bakım , sistre , cila uygulaması yapıyoruz.  

SPOR SALONU ZIMPARA NASIL  YAPILIR ? 

Zımpara işlemi 40 numara zımpara ile eski cilanın temizlemek için kullanılır. Eski cila kazındıktan sonra 60 numara zımpara ile zeminin tesviye edilmesi gerekmektedir. Tesviye işlemi bittikten sonra 80 numara zımpara kullanılarak pürüzsüz yüzey elde edilir . 80 kum zımpara yardımıyla ahşaptan çıkan toz macun işlemi için kullanılarak bütün parkelerin boşlukları macun yardımıyla doldurması gerekmektedir. Macun uygulaması yapıldıktan sonra macun 24 saat bekletilerek kuruması sağlanmalıdır. 120 numara zımpara yardımıyla parkenin üzerinde macunun zımpara yapılarak temizkenip pürüzsüz hale getirilmelidir. En son aşama lögler trio makine yardımıyla parkenin yüzeyinin kusursuz bir şekilde pürüzsüz hale getirilmelidir. 

SPOR SALONU CİLASI NASIL OLMALIDIR ? 

Spor salonlarında kullanılan cilaların özelliği pürüzsüz olması ve kaygan olmaması gerekir. Bunun sebebi spor müsabakalarından sporcuların kayarak yaralanmaması için bu özellikleri taşıyan cilaların kullanılması mecburidir. Uzay Ahşap olarak spor salonu bakım, sistre , cila işlemlerini profesyonel bir şekilde yapıyoruz.  

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yapılır.

Whatsapp Icon Whatsapp Phone Icon İletişime Geç